NEDEN

VISCOMAVİ?

HAVA GEÇİRGENLİĞİ

​Hava geçirgen poliüretan katman yatağın nefes almasını sağlar. Kılıf kumaşı nem alıcı özelliğe sahip olmalıdır. Viscomavi yataklarda hava geçirgen son teknoloji ürünü viscoelastik sünger kullanılmıştır.

 

 DOĞRUSAL OMURGA POZİSYONU

​Yatak ve yastığın sertlik ve esneme değerleri optimum değerlerde tasarlanmış olmalıdır. Bel sırt ve omurga ve eklem ağrılarına neden olan uygun olmayan yatış pozisyonu iyi tasarlanmamış yatakların neden olabileceği olumsuz etkilerdendir. Visco Mavi, size sert yatağın uygun yatış pozisyonunu özel tasarımı sayesinde konforlu olarak sunar.

 
ÖMÜR​​

​Viscomavi yatakları düzenli bir şekilde  ASTM (Amerikan Malzeme Test Birliği) standardlarına uygun olarak 12000 tur test edilmektedir.​

DÜŞÜK TEMAS BASINCI​​

Kılcal damarların büzülerek tıkanmasına neden olan yataklar kan dolaşımının bozulmasına neden olur. Viscoelastik yatakların bulunması bu basıncın düşük seviyelere düşmesini sağlamıştır. İyi bir viscoelastik yatak ve yastık bu basıncı minimalize eder. Klasik yaylı veya elastik yataklara göre Viscomavi yataklarında vücudumuza yatağın uyguladığı basınç neredeyse yarı yarıya düşüktür.